Śląskie Energooszczędne 4-Kąty / Arena Gliwice 10-11 września 2022

Targi Odnawialnych
Źródeł Energii

Formularz Zgłoszeniowy

Zarezerwuj swoje miejsce 10-11 września w Gliwicach! 🙂

  2W1 TARGI EXPOBUD - ELEKTROMOBILTY MOTO SHOW

  ARENA GLIWICE to doskonałe miejsce prezentacji nowych projektów

  Już we wrześniu w trakcie trwania Targów Expobud i Elektromobility MOTO SHOW, nasi zwiedzający dostaną ofertę COMBO. Kumulacja dwóch wydarzeń to podniesienie jakości wydarzeń oraz poszerzenie oferty dla potencjalnych klientów.

  Interesuje Cię zielona energia oraz elektromobilność ? Zapisz w swój kalendarz wydarzeń weekend 10-11 września w Gliwicach! 🙂

  Co przygotowaliśmy w panelu Śląskie Energooszczędne 4 Kąty

  • Energooszczędne materiały budowlane
  • Pompy ciepła, panele fotowoltaiczne
  • Red Snake – folie grzewcze na podczerwień
  • Pokaz domów całorocznych w technologii mobilnej

  Oferta Elektromobility Moto Show

  • Motoryzacyjny piknik, promujący na Śląsku elektromobilność.
  • Dla wielu mieszkańców tego regionu stworzona zostanie możliwość pierwszej jazdy samochodem elektrycznym.
  • Będą panele, mini konferencje, prezentujące nowe modele samochodów i różne meandry elektromobilności.
  • Przedstawiony zostanie kierunek, w jakim zmierza światowa motoryzacja.
  Zapraszamy do udziału w wydarzeniu! 🙂
  ARENA GLIWICE - TERENY TARGOWE
  Śląskie Energooszczędne 4-Kąty / Arena Gliwice 10-11 września 2022

  HALA ARENA GLIWICE

  • obiekt halowy o przeznaczeniu widowiskowo-sportowym
  • jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów tego rodzaju w Polsce
  • blisko 555 tys. mdo wykorzystania na bardzo wiele sposobów
  • obiekt wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne dla organizacji wszelkiego rodzaju imprez targowych, konferencji, wystaw, koncertów.
  KONKURS TARGOWY-BRANŻOWE NAGRODY
  Śląskie Energooszczędne 4-Kąty / Arena Gliwice 10-11 września 2022

  Szanowni Wystawcy,

  Tradycją naszych targów jest branżowy konkurs targowy dla naszych wystawców. Podczas targów przygotowaliśmy dla Was różne konkursy z nagrodami. Zachęcamy do udziału, nagrody to potwierdzenie jakości prezentowanych przez Was produktów, Waszej pracy i zaangażowania.

  Kategorie konkursu targowego

  1. Produkt – jakość i innowacyjność Gliwickich Targów EXPOBUD, Targów odnawialnych źródeł Energii 2022
   Nagroda Organizatora targów – Złota Kielnia
  2.  Kreatywna prezentacja produktów podczas targów

  Celem konkursu jest zachęcenie wystawców do przygotowania ciekawej, niebanalnej aranżacji stoiska wystawowego, która przyciągnie uwagę zwiedzających oraz da szansę zdobycia nagrody. Prezentacja wyrobów powinna być przygotowana w taki sposób, aby pozwoliła na pełne zapoznanie się z prezentowaną ofertą. Udział jest bezpłatny dla wszystkich wystawców.

  Zwycięzca otrzyma puchar lub statuetkę z informacją „Kreatywna Prezentacja”. 

  O MIEŚCIE GLIWICE
  Śląskie Energooszczędne 4-Kąty / Arena Gliwice 10-11 września 2022

  Projekty targowe, które realizujemy od kilkunastu lat, na terenie Miasta Gliwice spotykają się zawsze z pozytywnym odbiorem mieszkańców Gliwic i pobliskich miejscowości. Dzięki włożonej pracy naszego zespołu, współpracy z Miastem Gliwice, jesteśmy w stanie proponować najlepsze imprezy na Śląsku.

  O GLIWICACH

  Gliwice są jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast na Górnym Śląsku. Bogata historia, ciekawa architektura, a także zróżnicowana oferta kulturalna i sportowo-rekreacyjna czynią je nie tylko świetnym miejscem do życia, ale też popularnym celem turystycznym. Są jednym z najlepiej skomunikowanych miast w Polsce. Tutaj krzyżują się autostrady A1 i A4. Do wielu miast w konurbacji górnośląskiej można dotrzeć dzięki Drogowej Trasie Średnicowej. W Gliwicach znajduje się także największy port śródlądowy w Polsce, a dojazd do lotniska w Pyrzowicach, jednego z największych polskich portów lotniczych, zajmuje 20 minut.

  Gliwice to także ważny ośrodek akademicki, naukowy i przemysłowy – wykwalifikowane kadry windują pozycję miasta w rankingach innowacyjności i dynamicznego rozwoju.

  TROCHĘ HISTORII

  Lokacja miasta na prawie magdeburskim nastąpiła przed 1276 rokiem. U schyłku średniowiecza, na niespełna kilku hektarach, żyło tutaj około 900 mieszkańców. Wśród nich przeważali przybysze z Dolnego Śląska i zachodniej Europy. Na przestrzeni wieków miasto zmieniało przynależność państwową, władali nim Polacy, Czesi i Niemcy. Po II wojnie światowej z całym Górnym Śląskiem przyłączono je do Polski. Wtedy też osiedliły się tutaj tysiące rodaków przybyłych z innych części kraju oraz dawnych Kresów Rzeczypospolitej.

  Pomimo zmiennych kolei losu miasto do dziś zachowało czytelny układ architektoniczo-przestrzenny z czasów lokacji. Jego centralnym punktem jest kwadratowy rynek z ratuszem. To stamtąd wybiegają staromiejskie ulice, tworząc szachownicową sieć zabudowy kamieniczek. Dawniej granicą tej zabudowy były kamienne mury obronne z basztami, fosą i dwiema bramami – Białą (Bytomską) i Czarną (Raciborską).

  DOBRE MIEJSCE DLA BIZNESU

  W czasie ostatnich kilkunastu lat Gliwice stały się jednym z najnowocześniejszych miast Górnego Śląska. Zadecydowały o tym dobre położenie miasta, atrakcyjne tereny inwestycyjne, bogata infrastruktura techniczna oraz śmiałe rozwiązania komunikacyjne. Tradycyjny przemysł ciężki i górnictwo węgla kamiennego ustąpiły miejsca przedsiębiorstwom i firmom wykorzystującym najnowsze osiągnięcia wiedzy i wysokie technologie, skupionym m.in. w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”.

  Dużą rolę w wyznaczeniu nowego, zaawansowanego technologicznie kierunku rozwoju miasta odegrały dokonania naukowców Politechniki Śląskiej oraz innych instytucji naukowo-badawczych, w tym gliwickich placówek Polskiej Akademii Nauk. O potędze gospodarczej miasta decyduje jednak przede wszystkim działalność Podstrefy Gliwickiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA. Zainwestowano w niej blisko 10 mld zł.

  CZYSTE POWIETRZE NAD GLIWICAMI
  Śląskie Energooszczędne 4-Kąty / Arena Gliwice 10-11 września 2022

  Miasto Gliwice zachęca mieszkańców do udziału w nowym programie dotacyjnym związanym z walką z niską emisją i szkodliwymi „kopciuchami”, których sporo jest jeszcze w domach jednorodzinnych. Nabór wniosków do „Czystego Powietrza nad Gliwicami” – inwestycji realizowanej w ramach unijnego konkursu – wystartuje oficjalnie 9 sierpnia o godz. 10.00 na stronie niskaemisja.pl/gliwice/ i potrwa do 30 września do północy. Warto się pospieszyć i jak najszybciej złożyć dokumenty (najlepiej online), bo w określonych przypadkach będzie można uzyskać od 13,5 tys. zł do nawet 36 tys. zł!

  „Czyste Powietrze nad Gliwicami” przewiduje wsparcie finansowe dla właścicieli i współwłaścicieli budynków jednorodzinnych w Gliwicach, którzy zdecydują się zastąpić nieekologiczne źródło ogrzewania ciepłem z sieci PEC, a w przypadku, gdy jest to technicznie niemożliwe (bądź nieuzasadnione ekonomicznie), ogrzewaniem gazowym, elektrycznym lub pompą ciepła. O dofinansowanie należy się starać przed rozpoczęciem wybranego przedsięwzięcia. Ze względów pandemicznych preferowane jest składanie wniosków w formie elektronicznej.

  Regulamin naboru, wzór wniosku wraz z załącznikami i szczegółowe informacje dotyczące ich składania znajdują się na stronie operatora programu „Czyste Powietrze nad Gliwicami” pod adresem niskaemisja.pl/gliwice/. Pytania dotyczące naboru można przesyłać na adres: gliwice@niskaemisja.pl lub zadawać telefonicznie pod nr. tel. 721-747-447, 693-551-490.

  PAMIĘTAJ! MUSISZ WYMIENIĆ:

  ► do 1 stycznia 2022 r. – kotły węglowe, wyprodukowane przed 2007 r.

  ► do 1 stycznia 2024 r. – kotły węglowe wyprodukowane pomiędzy 2007 a 2012 r.

  ► do 1 stycznia 2026 r. – kotły wyprodukowane po 2012 roku, włączone do eksploatacji przed 1 września 2017 r.

  ► jeśli Twój kocioł spełnia wymagania dla klasy III lub IV normy kotłowej, masz czas na wymianę do 1 stycznia 2028 r.

  ► piece kaflowe, kuchnie węglowe, kominki i piecyki typu koza muszą być usunięte do 1 stycznia 2023 r.

  Przejdź do góry