Gliwickie Dni Domu i Ogrodu - Arena Gliwice - Plac A

Gliwickie Dni Domu i Ogrodu to spotkanie branżowych Firm z mieszkańcami Miasta Gliwice.

Mając na uwadze obostrzenia pandemiczne proponujemy zapraszamy na tereny zewnętrzne Areny Gliwice.

Oferta wydarzenia będzie obejmowała prezentację w dwóch głównych panelach tematycznych:

PANEL DOM - czyli firmy z branży deweloperskiej, instalacyjnej ( fotowoltaika, panele słoneczne, pompy ciepły , usługi w zakresie instalacji), okna, bramy, osłony zewnętrzne.
Nasi specjaliście w dziedzinie pozyskiwania energii elektrycznej przedstawią Państwu w swoich ofertach jak wytwarzana jest energia elektryczna polegająca na zjawisku konwersji promieniowania słonecznego w prąd elektryczny (stały) za pomocą paneli fotowoltaicznych.

PANEL OGRÓD - tarasy, deski kompozytowe, ogrodzenia oraz ZIELONY OGRÓD: czyli to co w okresie wiosennym tak bardzo kochają mieszkańcy Gliwic.
Gospodarstwa Ogrodnicze będą miały dla Państwa w sprzedaży : byliny, trawy ozdobne, rośliny wieloletnie, kwiaty ozdobne, krzewy oraz drzewka do ogrodów.
Projektanci i Architekci Krajobrazu będą służyć swoją ofertą dla wszystkich zainteresowanych zmianą swojej zielonej przestrzeni.
Zapraszamy w ciągu dwóch dni do Areny Gliwice .

Miasto Gliwice Zaprasza

WSTĘP BEZPŁATNY
Zapraszamy do udziału w warsztatach.Lokalizacja

termin Termin Targów:

01-01 stycznia

miejsce Lokalizacja:

Arena Gliwice, ul. Akademicka 50

godziny Godziny otwarcia:

9.00 do 16.00


O Gliwicach

Gliwice są jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast na Górnym Śląsku. Bogata historia, ciekawa architektura, a także zróżnicowana oferta kulturalna i sportowo-rekreacyjna czynią je nie tylko świetnym miejscem do życia, ale też popularnym celem turystycznym.

Gliwice są jednym z najlepiej skomunikowanych miast w Polsce. Tutaj krzyżują się autostrady A1 i A4. Do wielu miast w konurbacji górnośląskiej można dotrzeć dzięki Drogowej Trasie Średnicowej. W Gliwicach znajduje się także największy port śródlądowy w Polsce, a dojazd do lotniska w Pyrzowicach, jednego z największych polskich portów lotniczych, zajmuje 20 minut.

Gliwice to także ważny ośrodek akademicki, naukowy i przemysłowy – wykwalifikowane kadry windują pozycję miasta w rankingach innowacyjności i dynamicznego rozwoju.

Trochę historii

Lokacja miasta na prawie magdeburskim nastąpiła przed 1276 rokiem. U schyłku średniowiecza, na niespełna kilku hektarach, żyło tutaj około 900 mieszkańców. Wśród nich przeważali przybysze z Dolnego Śląska i zachodniej Europy. Na przestrzeni wieków miasto zmieniało przynależność państwową, władali nim Polacy, Czesi i Niemcy. Po II wojnie światowej z całym Górnym Śląskiem przyłączono je do Polski. Wtedy też osiedliły się tutaj tysiące rodaków przybyłych z innych części kraju oraz dawnych Kresów Rzeczypospolitej.

Pomimo zmiennych kolei losu miasto do dziś zachowało czytelny układ architektoniczo-przestrzenny z czasów lokacji. Jego centralnym punktem jest kwadratowy rynek z ratuszem. To stamtąd wybiegają staromiejskie ulice, tworząc szachownicową sieć zabudowy kamieniczek. Dawniej granicą tej zabudowy były kamienne mury obronne z basztami, fosą i dwiema bramami – Białą (Bytomską) i Czarną (Raciborską).

Dobre miejsce dla biznesu

W czasie ostatnich kilkunastu lat Gliwice stały się jednym z najnowocześniejszych miast Górnego Śląska. Zadecydowały o tym dobre położenie miasta, atrakcyjne tereny inwestycyjne, bogata infrastruktura techniczna oraz śmiałe rozwiązania komunikacyjne. Tradycyjny przemysł ciężki i górnictwo węgla kamiennego ustąpiły miejsca przedsiębiorstwom i firmom wykorzystującym najnowsze osiągnięcia wiedzy i wysokie technologie, skupionym m.in. w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”.

Dużą rolę w wyznaczeniu nowego, zaawansowanego technologicznie kierunku rozwoju miasta odegrały dokonania naukowców Politechniki Śląskiej oraz innych instytucji naukowo-badawczych, w tym gliwickich placówek Polskiej Akademii Nauk. O potędze gospodarczej miasta decyduje jednak przede wszystkim działalność Podstrefy Gliwickiej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA. Zainwestowano w niej blisko 10 mld zł.

Zobacz więcej...www.turystyka.gliwice.eu


Arena Gliwice

Arena Gliwice to obiekt halowy o przeznaczeniu widowiskowo-sportowym. To także jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów tego rodzaju w Polsce. 555 tys. m3 emocji

Arena Gliwice to blisko 555 tys. m3 do wykorzystania na bardzo wiele sposobów.

HALA ARENA GLIWICE.
Obiekt został wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne
dla organizacji wszelkiego rodzaju imprez targowych, konferencji, wystaw, koncertów.
Dzięki temu mogą one odbywać się na najwyższym poziomie.


Polski Związek Działkowców - DELEGATURA GLIWICE

to nasz stały partner kiermaszów roślin organizowanych w Gliwicach.
Zieleń to nie tylko parki, skwery, ale przede wszystkim Ogrody.
W Gliwicach jest 64 Ogrody zrzeszone w Polskim Związku Działkowców.
Natomiast w rejonie działania Delegatury PZD jest dodatkowo 22 ogrody.

Adres delegatury:

Świetlica ROD Wyzwolenie
ul. Mielęckiego 16

44-100 Gliwice