Targi budowlane 2022

Zobacz na najnowsze targi budowlane 2023.

Budujesz dom? Planujesz inwestycję? Prowadzisz firmę budowlaną, a może jesteś wykonawcą lub architektem? Jeśli odpowiedź na jedno z tych pytań jest twierdząca, targi budowlane to wydarzenie, na którym nie może Cię zabraknąć!

Targi budownictwa cieszą się od lat niesłabnącą popularnością wśród osób, które planują budowę domu. To najlepsza okazja, by znaleźć ciekawe oferty oraz najlepszych fachowców! Targi budowlane chętnie odwiedzane są również przez profesjonalistów, którzy mogą tam poznać nowe trendy i innowacyjne rozwiązania.


Jakie targi budowlane w 2022 roku warto odwiedzić?

EXPO Gliwice (5–6.03.2022 r., Gliwice)

Zacznij budowlaną wiosnę razem z targami EXPO Gliwice! To wydarzenie dla profesjonalistów i wszystkich, którzy poszukują nowości i ofert od najlepszych firm budowlanych na Śląsku. Targi wspierane są przez Śląską Izbę Budownictwa i Stowarzyszenie Specjalistów Robót Wykończeniowych. W programie ciekawe stoiska, promocje i nowości oraz atrakcje dla odwiedzających!

Gliwickie Targi Budownictwa


Targi Budowlane Dom Nowoczesny (2–3.04.2022 r., Jaworzno)

To obowiązkowy punkt programu dla wszystkich, których interesują nowe technologie, innowacje spod znaku domu inteligentnego i rozwiązania dla domów energooszczędnych i nowoczesnych. Targi Dom Nowoczesny to odświeżony projekt Jaworznickich Targów Budownictwa o wieloletniej tradycji. Zapraszamy profesjonalistów oraz każdego, kto chce dowiedzieć się, jak zbudować nowoczesny dom!

Targi Budowlane Dom Nowoczesny

Podhalańskie Targi Budownictwa (14–15.05.2022 r., Nowy Targ)

Profesjonalne targi z ciekawą listą wystawców i bogatym programem. Na Podhalańskie Targi Budownictwa zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane tematami ekologicznych i nowoczesnych systemów grzewczych, fotowoltaiki czy branżą OZE.


Podhalańskie Targi Budownictwa

Gliwickie targi Budownictwa EXPOBUD (10–11.09.2022 r., Gliwice)

Targi budowlane, na których nie może Cię zabraknąć tej jesieni! Tegoroczna edycja targów budownictwa EXPOBUD będzie poświęcona przede wszystkim nowym technologiom w budownictwie i budowie domu w zgodzie z naturą! Jeśli interesuje Cię, jak zmienia się branża budowlana w Polsce i na świecie, to musisz tu być!


Gliwickie Targi Budownictwa Expobud


Czytaj także

Pytania i odpowiedzi dot. targów

Czy targi mają charakter lokalny, czy ogólnokrajowy?

Wystawcami na targach są przede wszystkim firmy lokalne, o zasięgu wojewódzkim, choć nie brakuje także ogólnokrajowych. Odwiedzający nasze wydarzenie to głównie mieszkańcy powiatu.

Co mi da udział w Państwa targach?

Nasze targi to najlepsza okazja, by poznać najnowsze trendy w szybko zmieniającej się branży budowlanej oraz oferty konkurencyjnych firm. Wystawcy docenią także możliwość bezpośredniego spotkania z potencjalnymi klientami. Uczestnictwo w wydarzeniu pozwoli Ci zdobyć nowe zlecenia i zaprezentować swoją markę zainteresowanym osobom.

Do jakiej grupy klientów są adresowane targi?

Nasze targi budowlane kierowane są przede wszystkim do mieszkańców regionu, którzy planują budowę domu lub są w trakcie inwestycji, remontują mieszkanie albo urządzają swoje cztery kąty. Coś dla siebie znajdą tu też miłośnicy nowych technologii oraz profesjonaliści poszukujący informacji o innowacyjnych rozwiązaniach i trendach rynkowych.

Ilu wystawców przewidujecie w tym roku?

W tegorocznej edycji targów budowlanych weźmie udział ok. 120 wystawców – firm z branży budowlanej, instalacyjnej czy producentów wyposażenia wnętrz.

Ilu wystawców miała poprzednia edycja?

W roku ubiegłym do grona wystawców na naszych targach dołączyło aż 100 firm.

Czy targi są biletowane?

Tak, do wejścia na targi potrzebny jest bilet. Wstęp bezpłatny przysługuje jednak dzieciom i młodzieży do 15 roku życia.

Jakie formy reklamy są wykorzystywane do promocji targów?

Nasze targi budowlane cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców regionu. Aby zaprosić odwiedzających na najbliższą edycję, prowadzimy intensywną kampanię reklamową w prasie lokalnej, radiu, mediach społecznościowych i na portalach branżowych. Mieszkańcy okolicznych miejscowości mogą też dowiedzieć się o naszym wydarzeniu z reklam wielkoformatowych i plakatów.

Kiedy najpóźniej mogę zgłosić udział?

Aby zostać naszym wystawcą, zgłoś się do nas co najmniej tydzień przed wydarzeniem.

Czy targom będą towarzyszyć prelekcje i pokazy?

Tak. Celem naszych targów jest także edukacja uczestników, pokazywanie dobrych praktyk, nowości i rozwiązań technologicznych z branży budowlano-remontowej i wyposażenia wnętrz. Dlatego w programie nie zabraknie fachowych prelekcji i pokazów.

Czy możemy taką prelekcję przeprowadzić ? Jeśli tak, czy jest za to pobierana opłata?

Tak, czekamy na firmy, które chcą zaprezentować nowe rozwiązania budowlane, nowinki technologiczne czy doradzić, jak prawidłowo budować czy remontować dom. Przeprowadzenie prelekcji jest dla wystawców bezpłatne.

Czy możemy mieć hostessy? Jeśli tak, to czy jest to dodatkowo płatne?

Tak, jeśli jesteś wystawcą, możesz korzystać z usług hostess promujących Twoje stoisko, usługi czy produkty. Usługa ta jest dodatkowo płatna.

Czy będzie katalog wystawców?

Tak. Na każdych naszych targach dostępne są drukowane broszurki z listą wystawców, ułatwiające odwiedzającym dotarcie do wybranych przez nich stoisk i promujące dodatkowo ofertę firm.

Czy nasze logo będzie również zamieszczone w internecie, np. na stronie dedykowanej targom?

Tak. Tydzień przed każdym wydarzeniem opublikujemy na naszej stronie internetowej kompletną listę wystawców wraz z ich logami.

Czy można zrezygnować z udziału przed rozpoczęciem targów?

Tak. Jeśli jesteś wystawcą, ale z różnych przyczyn musisz zrezygnować z udziału w targach, możesz to zrobić do 30 dni przed datą ich rozpoczęcia.

Czy rezygnacja wiąże się z kosztami?

Jeśli zrezygnujesz do 30 dni przed datą rozpoczęcia targów, nie wiąże się z tym żadna opłata. Jeśli zgłosisz nam rezygnację mniej niż 30 dni przed startem wydarzenia, stracisz wpłaconą zaliczkę.

Czy bufet kawowy dla wystawców będzie przygotowany?

Tak. Na terenie targów zlokalizowany jest bufet, w którym można zamówić ciepłe posiłki oraz napoje.

Czy parkingi są płatne?

Zwykle parking jest bezpłatny. Wyjątkowo może zdarzyć się opłata narzucona przez zarządcę terenu parkingowego.

Czy możemy zorganizować konkurs albo loterię dla zwiedzających w ramach swojego stoiska?

Tak, organizacja konkursów, loterii czy innych akcji promocyjnych w ramach stoiska wystawcy jest dozwolona.

Czy moi współwystawcy ponoszą oddzielnie koszt opłaty rejestracyjnej?

Nie, opłata za udział w targach jest jedna. Jeśli jesteś naszym wystawcą i zapraszasz swoich partnerów handlowych do współpracy przy Twoim stoisku, nie ponoszą oni dodatkowych opłat.

Co to znaczy powierzchnia z zabudową i bez zabudowy?

Powierzchnia bez zabudowy to wyłącznie powierzchnia wystawiennicza do własnej aranżacji, bez ścianek działowych i wyposażenia stoiska. Jeśli zdecydujesz się na stoisko z zabudową, otrzymasz miejsce ze skonstruowanym stoiskiem (ścianki zewnętrzne, prąd oraz wyposażenie – stolik i dwa krzesła).

Ile osób odwiedza targi?

Nasze targi odwiedza co roku od 1 500 do nawet 7 000 osób.

Jaki profil zwiedzających odwiedza targi?

Wśród gości naszych targów przeważają osoby, które planują budowę domu lub są w trakcie tej inwestycji, albo remontują bądź urządzają mieszkanie. Nie brakuje także miłośników nowinek technologicznych i osób związanych z branżą budowlaną i wnętrzarską.

Jakiej wielkości trzeba wykupić minimalne stoisko?

Minimalna wielkość stoiska to 4 m2.

Do kiedy należy zgłosić swój udział w targach?

Jeśli chcesz wziąć udział w naszych targach jako wystawca, zgłoś się co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem wydarzenia.

Jakie elementy zawiera opłata targowa?

Na łączny koszt uczestnictwa w targach w roli wystawcy składa się: dzierżawa powierzchni wystawienniczej, obsługa w czasie targów (montaż, demontaż, sprzątanie stoiska, identyfikatory, serwis kawowy, karty parkingowe, drukowane i elektroniczne zaproszenia), utrzymanie czystości przejść i terenu targowego oraz zabezpieczenie przeciwpożarowe i ochrona obiektu.